Biedronki

WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2017-2018

IMG_9381
IMG_9384

DRODZY Rodzice  🙂 

W każdym kolejnym miesiącu tego roku szkolnego w naszej zakładce ukazywać się będą dla Was comiesięczne tematy kompleksowe, które chcemy rozwijać z dziećmi poprzez pracę, naukę i zabawę w przedszkolu. Dodatkowo znajdziecie propozycje zabaw do domu. Będą one wiązały się z którymś z aktualnie omawianych tematów kompleksowych danego miesiąca lub wyznaczały inną ważną umiejętność, którą w ostatnim czasie ćwiczymy. Niech to będzie dla Was dodatkowy pomysł na spędzenie razem miło czasu, na frajdę wspólnej działalności rodzica z dzieckiem, na doskonalenie umiejętności, którą właśnie kształtuje u siebie Wasz Maluch. Bawcie się razem, a jednocześnie czerpcie z tego korzyści  – pogłębiajcie swoją relację i wspomagajcie radosną zabawą rozwój dziecka! 🙂 Powodzenia  😛

 

Tematy kompleksowe na miesiąc luty:

„Bezpiecznie na śniegu”

„Ulubione bajki”

 

Zadanie na miesiąc „luty”

Rodzicu!

Zrób z dzieckiem maskę karnawałową, ozdób ją wszelkimi możliwymi materiałami- brokatami, cekinami, pisakami, itp.

Będzie to świetna okazja do spędzenia czasu z dzieckiem. Zauważysz wdzięczność na twarzy dziecka i zadowolenie ze wspólnie spędzonego czasu, a przy okazji  jest to świetny sposób na doskonalenie sprawności manualnej u dziecka.

Powodzenia!


Tematy kompleksowe na miesiąc styczeń:

„Nowy rok- duży krok”

„Dzień Babci i Dziadka”

 

Zadania na miesiąc styczeń:

Rodzicu!

Poproś swoje dziecko o zaśpiewanie piosenki z okazji Dnia Babci i Dziadka, której się  nauczyło w przedszkolu. Utrwalisz pamięć dziecka i dodasz mu w ten sposób odwagi i pewności siebie podczas występów.

Powodzenia!

 


 

Tematy kompleksowe:

1. Nasza Ojczyzna

2. Pada deszcz

3. Zwierzęta domowe i egzotyczne

 

Rodzicu!

W miesiącu listopadzie poznamy litery takie jak: K, L.

Proszę pobaw się ze mną podczas wspólnie spędzanego czasu np. czytania bajki, jazdy samochodem lub swobodnej zabawy. Ułatwi mi to naukę czytania! Doda mi to pewności siebie podczas przekraczania progu szkoły! 🙂 

 

Przykładowe zabawy: wyszukaj w/w litery w wyrazach,

                                    jakie słowo rozpoczyna się na w/w głoskę;


WIGILIA DLA DZIECI

 

 


MIKOŁAJKI

 


 

ZABAWY NA ŚNIEGU


 

SPOTKANIE Z BAJKĄ – DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Z okazji święta Misia dzieci otrzymały słodką niespodziankę.


„Aerobik“

„Biedronki“ miały ogromną przyjemność uczestniczenia w aerobiku prowadzonym przez panią Magdalenę Lipkowską. Dzieci ćwiczyły i starały się wykonywać wszystkie skłony, wymachy, itp. Z zainteresowaniem słuchały i oglądały  medale, puchary, numery startowe i koszulki z różnych biegów w różnych  miescowościach.

 


SPOTKANIE  Z RATOWNIKIEM

Dzieci miały możliwość poznania zawodu ratownika medycznego, utrwalały ułożenie w pozycji bocznej bezpiecznej oraz utrwalały pierwszą pomoc. Miały możliwość obejrzenia karetki i jej zawartości.


URODZINKI

 

 


W LESIE


WYCIECZKA DO OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW

 

 

 


 

ŚWIĘTO PRZEDSZKOLAKA 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
ROK SZKOLNY 2016/2017

IMG_5460 wzor-borowiacki

„Biedronki” pozostają nadal w tym samym składzie. 🙂 Z czego wszyscy się cieszymy. 🙂 W grupie przeważa liczba dziewczynek, jest nas aż 17, a chłopców 8. Jesteśmy wesołą grupą dzieci, które lubią chodzić do przedszkola, bawić się i poznawać otaczający nas świat. 🙂 Drugi rok naszą panią jest p. Justyna Lemke, a pomaga nam p. Katarzyna Muszyńska.


DZIEŃ RODZINY


„Czytanie bajki”

Nasza koleżanka Majka Ś. zgłosiła się do przeczytania dzieciom krótkiej bajki, dzięki czemu inne koleżanki również chciały to uczynić.

 


 

„Wycieczka do lasu”

„Biedronki” brały udział w wycieczce do lasu w celu poszukiwania domków dla zwierząt. Wsłuchiwały się w śpiew ptaków, nasłuchiwały odgłosów przyrody.

 


BAL PRZEBIERAŃCÓW 🙂 

 


Grupa „Biedronek” wykonywała łańcuch choinkowy, sklejała i dobierała odpowiednią kolorystykę pasków,aby stworzyć piękny łańcuch, którym dzieci ozodobiły choinkę. Dzieci zawieszały również inne ozdoby pamiętając o zasadzie duże ozoby na dole, małe u góry.


Koncert Kolęd

 14 grudnia w naszej grupie odbył się koncert kolęd, który zoorganizował p. Waldemar Jażdżewski. Chętne dzieci śpiewały kolędy. Pierwsze miejsce zdobyła Julia Śpica za zaśpiewanie kolędy pt. „Dzisiaj w Betlejem”, drugie miejsce Olga Czapska i Igor Szwarc- „Przybieżeli do Betlejem”, trzecie miejsce Wojciech Wicikowski oraz Mateusz Urbaniak- „Dzisiaj w Betlejem”. Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy. 🙂 

 

 

 


 

Święto Niepodległości

 „Biedronki” dla uczczenia Święta Nieodległości oprócz uwalania wiedzy na temat naszego kraju, robiły kotyliony, które później przypięły sobie do stroju borowiackiego na apelu z okazji w.w Święta.


Sałatka owocowa

Podczas przeprowadzania tematu kompleksowego pt.”Jesień w sadzie i ogrodzie” „Biedronki”robiły sałatkę owocową. Wybierały owoce do sałatki i ostrożnie je kroiły na części. Zaprosiły nawet ekspertów kulinarnych – p. I. Kiełpińską, A. Wasielewską, K. Andrearczyk., którzy ocenili smak sałatki na ocenę bardzo dobry.

 WITAMY W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

 

IMG_9868


OPTYKA

Tym razem „Biedroneczki” eksperymentowały z optyką, badały świat widziany w wodzie, przeglądały się w krzywym zwierciadle, badały światło słoneczne oraz doświadczały z obrazem lustrzanym.

 


 

Wycieczka do Tucholi  

 


„Mali odkrywcy”- Akustyka

„Biedroneczki” tym razem sprawdzały w jaki sposób rozchodził się dźwięk za pomocą drgań, echa, grały na wykonanym instrumencie muzycznym (szklankach napełnionych do wyznaczonej wysokości wodą), wykonały również telefon za pomocą kubeczków plastikowych i sznurka.


 Dzień Babci i Dziadka

Wyjątkowo w tym roku wszystkie grupy zaprosiły swoje babcie i dziadków do przedszkola z okazji ich święta.  „Biedroneczki” zaprezentowały piosenki, wierszyki dla babci i dziadka oraz zatańczyły rock and rolla do piosenki „Let’s Twist again”. Bardzo dziękuję za wsparcie w postaci ciast i cukierków dla dzieci mamom, pani Magdalenie Koseckiej, Małgorzacie Nowak, Martynie Szumacher, Joannie Chabowskiej oraz mamom, które pomagały w przygotowaniu tej uroczystości: pani Ewelinie Piesik, Joannie Gleńskiej, Patrycji Sumińskiej.

 


„Mali odkrywcy”- Woda

W listopadzie „Biedronki” przeprowadzały eksperymenty z wodą, poznały jej właściwości, dodawały i mieszały. Najbardziej podobało im się mieszanie wody z różnymi kolorami farby.


 

.              „Mały Medyk”

 „Biedronki” biorą również czynny udział w zajęciach „Małęgo Medyka”. Poznały numery alarmowe, dowiedziały się w jaki sposób należy wezwać pomoc i udzielić pierwszej pomocy.


 

W miesiącu listopadzie „Biedronki” uczestniczyły w projekcie badawczym „Telefon”. Dzieci zadawały pytania, stawiały hipotezy i wyciągały wnioski. Oglądały telefony stacjonarne na korbkę, komórkowe, sprawdzały czy starsze telefony stacjonarne będą jeszcze działały po podłączeniu do sieci.   „Biedronki” sprawdzały również co znajduje się w środku telefonu komórkowego.

 


Wycieczka do lasu w poszukiwaniu oznak Pani Jesieni. „Biedronki” wsłuchiwały się w ciszę, zwracały uwagę na kolorowe liście i dary jesieni.

 


We wrześniu „Biedronki” postanowiły odwiedzić p. Wilkowskiego, który uprawia najstarszy zawód w Śliwicach. Dowiedziały się czym dokładnie zajmuje się szewc.

 


 

„Biedronki” wybrały się na spacer ulicami Śliwic. Odwiedziły Kościół Śliwicki, Grotę, Urząd Gminy, podziwiały również Śliwicką fontannę.

 

 
ROK SZKOLNY 2014/2015

BAL PRZEBIERAŃCÓW  W GRUPIE BIEDRONEK

 

Biedronki

Nazywamy się Biedroneczki

i jesteśmy jedną z najmłodszych grup w naszym przedszkolu, ponieważ

Biedroneczek 3letnich jest aż 17, a 4letnich 8. Wszystkich razem jest nas 25- 17

dziewczynek i 8 chłopców. Nie możemy również zapomnieć o naszych Paniach,

których też jest wyjątkowo aż 3, czyli pani Monika Bogusławska, pani Kamila

Andrearczyk oraz ciocia Becia, czyli pani Bernadeta Welsandt.

             Na razie w przedszkolu jesteśmy króciutko, ale przed nami jeszcze ok

3. wesołe lata pobytu w Borowiaczku. Po tych kilku miesiącach

zaaklimatyzowaliśmy się  już w naszym „drugim domku”. Robimy tu wiele

ciekawych rzeczy i chętnie uczestniczymy w zajęciach. Lubimy słuchać

bajeczek czytanych przez nasze Panie, bawić się fajnymi zabawkami w naszej

sali oraz spędzać czas na przedszkolnym boisku. 🙂