Koniczynki

„Koniczynki”

Jesteśmy bardzo wesołą grupą, zdominowaną przez chłopców. Jest ich 12, a dziewczynek 7 ale bardzo dobrze czujemy się w swoim towarzystwie. Mamy 4 i 5 lat, większość z nas chodzi do „Borowiaczka” drugi rok. We wrześniu powitaliśmy kilkoro nowych kolegów, bardzo się polubiliśmy i razem uczestniczymy w codziennym „życiu” przedszkola. Chętnie przebywamy na świeżym powietrzu zwłaszcza lubimy zabawy na placu zabaw, gdzie korzystamy z różnych urządzeń, huśtawek, tworzymy zamki z piasku, ale uwielbiamy zabawy ruchowe.  Znamy i potrafimy „przeczytać” swoje imię i imiona koleżanek i kolegów, a teraz codziennie poznajemy kolejną literę alfabetu, jeśli poznana litera jest pierwszą w naszym imieniu zostajemy królową lub królem litery i otrzymujemy koronę na głowę, jeśli mamy małą literę w imieniu wówczas jesteśmy księciem lub księżniczką. Każdy dzień w przedszkolu jest ciekawy i zawsze można się czegoś dowiedzieć i świetnie się bawić.

24.03. „Koniczynki” gościły swoich rodziców i panią dyrektor

na zajęciu otwartym pt.”Gdy wiosna na świecie, wszystko się raduje”. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności i wiadomości, z zakresu edukacji językowej, matematycznej,artystycznej. Wspólnie z rodzicami wykonały również wiosenny wianek, spotkanie przebiegło w radosnym nastroju .

W ramach tematu kompleksowego „Jak dbać o zdrowie”

dzieci poznały zasady zdrowego odżywiania się. Punktem kulminacyjnym było spotkanie z panią K. Kwaśniewską mamą Zuzi, zgodnie z jej wskazówkami „Koniczynki” w czwartek 12.03. zamieniły się w malarzy kanapek i tworzyły własne dzieła z wybranych przez siebie produktów. Sprawnie udało się wszystkim posmarować kawałek chlebka (oczywiście takiego z ziarenkami, razowego), a potem każdy tworzył….i tak powstały dzieła kanapkowe o nazwach: krasnal, zdjęcie, kolorowe coś, kwiatek, jajko z niespodzianką, buźka, wieża jedzenia, kosmita, ludzik, wieża witaminowa, wieża żywności, wyśmienite jajko. Dzieci przełamywały swoją niechęć przed spożywaniem nowalijek. Spotkanie było bardzo pouczające i twórcze, mam nadzieję że dzieci chętnie wykonają podobne kanapki w domu i oczywiście ze smakiem je zjedzą. Bardzo dziękujemy pani Kasi za spotkanie!!!

BAL KARNAWAŁOWY W GRUPIE KONICZYNEK