Słoneczniki

SŁONECZNIK – kwiat,
który kocha słońce
i cały dzień patrzy na słońce
– jak wędruje ono po niebie.

Grupa „Słoneczniki

jest grupą składającą się z dzieci 5 i 6-letnich.
W jej skład wchodzi 26 dzieci: 13 dzieci 6l. i 13 dzieci 5l.
Wśród członków naszej grupy jest 10 dziewczynek i 16 chłopców.

Większość dzieci uczęszcza do przedszkola już trzeci rok. We wrześniu b.r. dołączyło do nas czworo chłopców.
W tym roku, z racji „starszeństwa”,  mamy przywilej pełnienia roli gospodarzy podczas przedszkolnych uroczystości, np.: podczas Pasowania na Przedszkolaka – Borowiaka (22.09.) i Apelu Papieskiego (13.10.).
Reprezentowaliśmy też Przedszkole  „Borowiaczek” w szerszym środowisku, biorąc udział w organizowanym w naszej Parafii Dniu Papieskim (12.10.).
Na zaproszenie zaprzyjaźnionego przedszkola z Inowrocławia, braliśmy też udział w Święcie Plonów, podczas którego mogliśmy bardzo dobrze się bawić:  poznając  elementy kultury kujawskiej, prezentując region Borów Tucholskich oraz zaznajamiając się, aż do wieczora, z osobliwościami Inowrocławia.
To był piękny i bardzo ciekawy dzień.

Jesteśmy grupą bardzo zgraną, wesołą i raczej zgodną. Lubimy się śmiać, bawić i zdobywać nowe umiejętności, dlatego umiemy coraz więcej. Bardzo cieszą nas spacery, wycieczki i zabawy na przedszkolnym placu zabaw. Wtedy możemy dać upust naszej ruchliwości i fantazji, wymyślając przeróżne zabawy ruchowe
i konstruując zaskakujące budowle w piaskownicy.
Jesteśmy też wrażliwi i empatyczni, dlatego bardzo często sobie pomagamy
i nawzajem troszczymy się o siebie. Bardzo lubimy ze sobą spędzać czas.

Już trzeci rok nazywamy się „Słoneczniki”. Z tą nazwą jesteśmy mocno związani i słoneczniki odnajdujemy dosłownie wszędzie, gdzie się znajdziemy – zarówno grupowo, jak i ze swoimi Rodzicami. Mamy już w sali całą słonecznikową kolekcję. Słoneczniki są też częstym motywem, który rysujemy, malujemy, wyklejamy, itp. Może nie mamy talentu jak Vincent van Gogh, ale nasze słoneczniki są malowane nie tylko ręką, ale i sercem!

Poniżej zamieszczamy piosenkę naszej grupy.

„SŁONECZNIKI” – piosenka grupowa

1. Pan Sierpień cierpliwie