„PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”- II SPOTKANIE KULTUR

18 czerwca, w niedzielę odbyło się na scenie amfiteatru śliwickiego II SPOTKANIE KULTUR zatytułowane „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA” z okazji 15-lecia nadania imienia BOROWIACZEK.

Trzy lata temu byliśmy świadkami I SPOTKANIA KULTUR pod nazwą „TOBIE POLSKO CHWAŁA”,  na które zaproszone były przedszkola regionalne prezentujące zwyczaje i folklor Kujaw, Kaszub, Kociewia. Przedszkole „Borowiaczek” tak samo jak trzy lata temu, tak i tym razem było pomysłodawcą i organizatorem spotkania.  Borowiacy  w szerokim repertuarze przedstawili nasz region.

Dzieci przez cały rok przybliżały sobie uroki, zwyczaje i folklor Górali, Krakowiaków i Mazowszan. To spotkanie było podsumowaniem, zwieńczeniem i zakończeniem całorocznego projektu i przyniosło wiele radości, satysfakcji i duchowej uczty dzieciom, wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie, pracownikom „Borowiaczka”, rodzicom przedszkolaków jak i wszystkim, którzy byli widzami tego kulturowego spotkania. Ogromnym wydarzeniem byli zaproszeni goście, którzy wystąpili na scenie. Obok, przepięknych występów naszych przedszkolaków, które przedstawiły się rewelacyjnie, obok skrzypka Maksymiliana Grzelaka i solistki Angeliki Mania, swoją obecnością zaszczycili… prawdziwi Krakowiacy. „Mali Krakowiacy” w wieku 13-14-15lat. Przybyli specjalnie na Spotkanie Kultur, zaproszeni przez Przedszkole  „Borowiaczek”. „Mali Krakowiacy” stanowią zespół utworzony 40 lat temu przy profesjonalnym Zespole Pieśni i Tańca „Krakowiacy” z Krakowa, mający 65 letnią historię.

Całość zakończyła się wspólnym BOROWIACKIM JEŚCIEM!!! Które okazało się prawdziwą ucztą przygotowaną przez wspaniałych i zaangażowanych rodziców małych Borowiaczków. Ogromne podziękowania należą się wszystkim, którzy wspomogli  rzeczowo, finansowo, organizacyjnie to przedsięwzięcie. Wielkie wyrazy wdzięczności! :-)