Pomidorki

 

ROK SZKOLNY 2016/2017

IMG_5445

„POMIDORKI”  

w tym roku mają po 6 lat i są najstarszą grupą w przedszkolu, niektórzy chodzą już czwarty rok, a inni drugi , jest też nowy kolega który dopiero w tym roku szkolnym przyszedł do „Borowiaczka”. W naszych szeregach są dzieci które dojeżdżają z innych wiosek i znowu więcej jest chłopców niż dziewczynek. Codziennie uczymy się nowych rzeczy, i doskonalimy  umiejętności. Dzieci bardzo szybko nawiązały ze sobą dobry kontakt i potrafią razem dobrze się bawić, oczywiście zabawa dowolna jest ulubioną zabawą, ale też staramy się aktywnie uczestniczyć w różnych innych zajęciach, bo przecież już za roku wstąpimy w szeregi uczniów  klasy I Szkoły Podstawowej. 🙂  🙂 🙂  


 

WYCIECZKA DO TORUNIA

 


 PIKNIK RODZINNY

 


 

BAL KARNAWAŁOWY DLA DZIECI 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

Nasza grupa to dzieci 5-6 letnie, w większości po raz pierwszy przekroczyła próg przedszkola 1.09. Liczy 21 dzieci w tym 8 dziewczynek i 13 chłopców.  Kilkoro z nas dojeżdża do Śliwic z Rosochatki, Okonin, Kręga, Lubocień. Razem próbujemy tworzyć jedną zgodną rodzinkę, lubimy bawić się klockami, samochodami ale też zabawy rytmiczno-muzyczne, zajęcia plastyczne, zabawy ruchowe zwłaszcza na powietrzu. Uczymy się czytać wg Odimiennej Metody Nauki Czytania dr I. Majchrzak- rozpoznajemy już swoje imiona i imiona kolegów. Każdy dzień w przedszkolu jest ciekawy i chętnie tu przychodzimy.

IMG_9850

       


ODKRYWAMY……….OPTYKĘ 😆 

 


 

MECHANIKA

 

 


„Pomidorki” 8 marca 🙂  poznały właściwości magnesu,

badaliśmy jakie przedmioty przyciąga magnes, gdzie można magnes zastosować, co to jest pole magnetyczne. Już wiemy, że magnes ma dwa bieguny, które się przyciągają lub odpychają. Wielką radość sprawiło dzieciom „czarowanie” opiłków metalu za pomocą magnesu, sprawdzanie co w naszej sali jest magnetyczne. „Świat to wielka tajemnica…..” a my go z radością odkrywamy .

 

 

 

 


Mały medyk

 

 


25 lutego „Pomidorki” zamieniły się po raz kolejny  w odkrywców. Tematem badań i eksperymentów była akustyka. Sprawdzaliśmy w jaki sposób dźwięk powstaje, jak rozchodzi się w środowisku, jakie to są dźwięki wysokie i niskie, słuchaliśmy i rozpoznawaliśmy dźwięki z otoczenia. Najbardziej dzieciom podobało się wydobywanie różnych dźwięków ze szklanek z wodą oraz rozmowy przez telefon z kubeczków i sznurka. Z niemałym zainteresowaniem obserwowaliśmy skaczące ziarenka ryżu. Dzień możemy zaliczyć do bardzo ciekawych, znowu wzbogaciliśmy naszą wiedzę.

 


 Dzień Babci i Dziadka

 


 

25 Listopada w naszej grupie wszyscy przyszliśmy do przedszkola z naszymi ukochanymi misiami, ponieważ właśnie w ten dzień było Święto Pluszowego Misia. Mieliśmy okazję przedstawić swojego pluszaka kolegom z grupy, tańczyliśmy i ćwiczyliśmy z misiem. Aby wyróżnić tę szczególną zabawkę zrobiliśmy dla niej medal oraz obrazek. Wiemy również kilka ciekawostek o życiu niedźwiedzia brunatnego i polarnego. Nasze misie były w tym dniu i chyba nie tylko w tym bardzo kochane i przytulane przez dzieci.

 


 

We wtorek 24.11 „Pomidorki” drugi raz zamieniły się w badaczy- odkrywców i jak w naszej piosence „…a my wciąż otwieramy nowe drzwi, nowe bramy zaglądamy tam i tu do cudownych komnat stu…Świat to wielka tajemnica, która bawi i zachwyca..” badaliśmy wodę, odkrywaliśmy jej właściwości, co się topi,  co rozpuszcza, jaka jest woda i do czego nam jest potrzebna. Dalej obserwujemy parowanie wody, odzyskiwanie soli z wody. To był kolejny ciekawy dzień w przedszkolu.