SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

6 maja wszystkie dzieci z „Borowiaczka” wraz z Paniami wybrały się w odwiedziny do remizy strażackiej OSP  w Śliwicach, by spotkać się ze strażakami i dowiedzieć więcej na temat specyfiki tego ciekawego zawodu. Na miejscu Panowie Strażacy Dawid Banach i Sebastian Łoński zaprezentowali małym Borowiakom wozy strażackie oraz ich wyposażenie i sprzęt niezbędny do ratowania ludzkiego życia.

Dzieci miały też okazję lepiej obejrzeć roboczy strój strażaka, przyjrzeć się łodzi ratunkowej i zwiedzić remizę, np. zobaczyć suszarnię węży gaśniczych. Na koniec dzieci uczestniczyły w pokazie polewania wodą. Z każdej grupy wybrany reprezentant miał możliwość wyobrazić sobie, że jest prawdziwym, odważnym strażakiem, który właśnie gasi pożar. Po wszystkich atrakcjach przyszedł czas na złożenie naszym miejscowym Bohaterom podziękowań za wspaniały pokaz oraz życzeń z okazji niedawno minionego święta patrona wszystkich strażaków – św. Floriana.

Jeszcze raz dziękujemy WSZYSTKIM STRAŻAKOM OSP ŚLIWICE za okazywaną zawsze otwartość, serdeczność i chęć dzielenia się z najmłodszymi wiedzą o swojej wyjątkowej misji ratowania ludzkiego życia. Wiemy, że zawsze możemy na Was liczyć!  🙂